Çocuklar Hepimizin Derneği 19 Nisan 2018, Perşembe günü Kadıköy Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezinde (ÇKM) 12-14 yaş grubu öğrencilerine geleceklerini planlayabilmelerine katkı sağlamak amacı ile “Nasıl Vizyoner Olunur?” konulu atölye çalışması düzenledi.
19 Nisan Perşembe günü Halis Kurtça Kültür Merkezinde düzenlenen atölye çalışması, Çocuklar Hepimizin Derneği ve Hayat Şimdi Platformu tarafından gerçekleştirildi. İki aşamalı olarak gerçekleştirirlen “Nasıl Vizyoner Olunur? “ etkinliğinin ilk bölümünü Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim üyesi ve Çocuklar Hepimizin Derneği Başkanı Prof. Dr. Şermin Tetik gerçekleştirdi. Kadıköy Etüd Merkezinden 12-14 yaş grubu çocukların katıldığı atölye çalışmasının ikinci bölümü ise Hayat Şimdi Plaftormu kurucularından Uzman Dr. Eda USLU ve Yaşam Koçu Nilay KARATOSUN tarafından gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Şermin TETİK tarafından Neden Eğitim Alıyoruz? Aldığımız eğitimde başarımızı ve geleceğimizi planlamayı etkileyen bireysel faktörler nelerdir? Konsantrasyon, merak, araştırma, okullarımız, eğitimcilerimiz vizyonumuzu oluştururken bizi nasıl biçimlendirir? Bu soruların cevapları aranırken, gençlerin kendi varlıklarının ne kadar önemli olduğuna ve gücüne dikkat çekilerek, sorgulayıcı bakış açısıyla bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanmanın evrensel dili aktarıldı. Etkinlikte 12-14 yaş grubundaki öğrencilerimizin geleceklerini planlayabilmelerine katkı vermek için vizyon yaratma panosu ile keyifli bir paylaşım ve çalışma ortamı sağlandı.
Dernek Başkanı Sayın Prof. Dr. Şermin TETİK ülkemizde eğitim, öğretim ve sosyal gelişime yönelik projelerinin devam edeceğini belirtti.

 

Etiketler: