İznik’te bir çocuğum var, okuyacak” düşüncesiyle kurulan “Çocuklar Hepimizin“ Derneği Kurucu Başkanı Doç. Dr. Şermin Tetik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Pazar günü derneğin kuruluşu nedeniyle kahvaltıda buluştular.
Düzenlenen kahvaltıda Başkan Doç. Dr. Şermin Tetik ve üyeler, eğitimin tüm ülkelerin en hassas olduğu konuların başında geldiğini hatırlatarak, İznik ve çevresindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşarak, maddi destek yanında çocukların sosyal gelişimine katkıda bulunacak çalışmalar planlayarak, hayata geçirmeyi hedeflediklerini bildirdiler.
Kuruluş işlemlerini tamamlayan “Çocuklar Hepimizin” Derneğinin en önemli amacı ilk ve Ortaöğretim, Lise ve Üniversitede okuyan öğrencilere Burs imkanları sağlayarak İznik ve çevresindeki öğrencilerin öğrenim hayatlarına dokunarak, geleceklerine yardımcı olmak. Dernek kurucuları bu amaca ulaşmak için İznik’li kurumlar, İznik Severler ile ortak çalışmalar ve projelerde buluşarak çok sayıda öğrenciye burs temin etmeyi amaçlıyor. Ayrıca kurucular, İznik ‘in Osmanlı ve Hristiyan Dünyasının Kültür Miraslarından biri olduğunu hatırlatarak, İznik’li çocuklar üzerinden yapılacak her türlü faaliyetin İznik ve çevresindeki kültürü de geleceğe taşımak olduğunun bilincinde olunduğunu, bu nedenle çalışmalarına hızla ve heyecanla başladıklarını belirttiler.

Etiketler: