Diş Hekimi Sayın Ülkü KOLOĞLU ve Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneğince 2 Mart Pazartesi günü İznik’e bağlı Göllüce İlk ve Ortaokulu’nun 3, 4 ve 5. Sınıflarında okuyan 100 öğrenciye ağız sağlığının ve diş bakımının önemi anlatılarak üç boyutlu ağız maketi ile uygulamalı bir eğitim gerçekleştirildi.
Çürüklerin en aza indirilmesi ve çocuklara erken yaşta ağız bakım bilinci aşılanarak sağlıklı gülüşe kavuşmaları amaçlanan bu keyifli eğitimin sonunda, Colgate’in desteği ile eğitime katılan tüm öğrecilere diş bakım kiti hediye edildi.
Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği yöneticileri, akademik destekler vermek amacıyla geliştirdikleri projelerde alanında uzman profesyonellerin gönüllü desteklerini alarak, her yaş grubundaki öğrenciye sosyal, kültürel ve akademik destekler vermeye devam edeceklerini belirttiler. Ayrıca “Sağlıklı Dişler, Neşeli Gülüşler” projesine katkı ve desteklerinden dolayı Colgate: Küresel Ev ve Tüketici Ürünleri ve Diş Hekimi Sayın Ülkü KOLOĞLU’ ya teşekkürlerini sundular.